“Kadın Girişimcilerin Gücü – Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı” Hakkında

Sephora, geçtiğimiz yıllarda, markanın kurumsal kimliği ve sosyal sorumluluk değerleriyle uyumlu olarak başlayan global ölçekli programı ‘Sephora Stands’ çatısı altında, girişim ve öz güven odağında pek çok kadının hayatına dokunarak onları destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdi.

« Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü » sloganıyla alışılmış güzellik kalıplarına meydan okuyarak kadınların içlerindeki gücü ortaya çıkarmaya odaklanan Sephora Türkiye, 8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Günü’nde de Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlatarak, kadın girişimcilerin iş hayatında aktif rol almasına destek olmayı hedefliyor. Bu programın hayata geçmesinin en büyük nedenlerinden biri ise hayatlarında cesur adımlar atmak isteyen kadınların yanında olup onlara ilham verebilmek ve destek olmak.

Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ nın 3 günlük online  kampı boyunca konusunda uzman bir çok değerli isim, Sephora Türkiye ekibi,  KAGİDER’in üyeleri, eğitmenleri, kadın girişimcilerle kamp süresi boyunca iş planı oluşturma, dünya ve Türkiye’de kozmetik trendleri, pazarlama-satış ve insan kaynakları yönetimi gibi çeşitli konularda bilgilerini, deneyimlerini paylaşacaklar.

Kadın girişimcilerin, girişim ve öz güven odağında hayatına dokunarak ve destekleyerek, iş hayatında aktif rol almalarına odaklanan programda Sephora ve KAGİDER’in oluşturacağı jüri tarafından seçilecek 5 kadın girişimci, Sephora’nın global ve yerel tedarikçi ilkelerini yerine getirmesi şartı ile tanıtım ve promosyon desteği ile sephora.com.tr’de satış imkanı elde edebilecektir. 

Sephora Hakkında:

Dünyanın en çok sevilen ve tercih edilen güzellik markası Sephora, tutkulu müşterilerine, öncü ve yenilikçi markaları ile benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor ve müşterilerinin kendilerini ifade etmelerini sağlıyor. Fransa’da 1969’da Dominique Mandonnaud tarafından kurulan Sephora, özgün konsepti ile tüm müşterilerine özenle seçtiği klasik ve dünya trendlerinden oluşan marka ortakları ve Sephora Collection ile geniş bir seçki sunuyor. Sephora, yaklaşık 50 yıl önce ilk kurulduğu günden bu yana sektöründe lider ve prestijli bir küresel perakende mağaza zinciri olarak emin adımlarla ilerliyor. Güzellik ve cilt bakımı ile ilgili her şeyi keşfetmeleri amacıyla müşterilerine ilham verirken, dünyanın en çok sevilen güzellik toplululuklarından biri olarak büyümeye devam ediyor. Deneyimsel bir şekilde müşterileriyle bağ kuran Sephora, tutkunlarını, binlerce ürünü test etmeleri, dijital yeniliklerle her daim güncellenen güzellik mağazaları ve online deneyimi, kişiye özel sunulan hizmetlerin keyfini çıkarmaları, ücretsiz sadakat programlarının avantajlarından yararlanmaları ve eğitimli uzman güzellik danışmanlarıyla etkileşime geçmeleri için Sephora mağazaları ve sephora.com.tr’ye davet ediyor.  Sephora ürünleri ve hizmetleri, müşterilerine güven aşılayarak güzellik sektörünün en deneyimli ve yaratıcı profesyonel  ekipleriyle güzellik potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaya ve büyümeye her geçen gün devam ediyor. Dünyanın en büyük lüks ürünler grubu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) bünyesinde yer alan Sephora kusursuzluk anlayışı, inovasyonları ve girişimci ruhuyla 35 ülkede güzellikte çığır açan bir perakende ve internet alışverişi zincirine dönüştü ve herkesi güzelliğin sınır tanımayan gücünü keşfetmeye davet ediyor.

KAGİDER Hakkında :

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Eylül 2002’de 37 kadın girişimci tarafından kuruldu ve 18 yıldır kadın girişimciliğinin yaygınlaşması, kadının ekonomide, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bugün 62 milyar dolar ciro ve 250 bin kişiye istihdam yaratan 46 farklı sektörden 340 üyeyi çatısı altında toplayan, kadınları bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde çok farklı platformlarda temsil eden bir sivil toplum kuruluşudur.  KAGİDER’in temel hedefi kadının girişimcilik yoluyla güçlenmesi ve kadın istihdamının artmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, kadın girişimcilerin gelişimi için eğitim, rehberlik ve mentorluk desteği vermekte, kadının ekonomik konumunun güçlenmesi ve kadın-erkek fırsat eşitliğinin, cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalar yapmaktadır.