Novartis, dünyanın her yerinde hastaların dönüşen ihtiyaçlarına çözümler üreten İsviçre merkezli global bir sağlık firmasıdır.

Misyonumuz:

Novartis olarak insanların yaşam kalitesini artıracak ve ömürlerini uzatacak yeni yollar keşfetme misyonumuz, dünya genelindeki çalışmalarımızı, değerlerimizi ve çabalarımızı vurgular.

Değerlerimiz:

Güçlü değerlerimiz kültürümüzü tanımlar ve Novartis’in stratejisini misyonumuza ve vizyonumuza uygun şekilde icra etmemize yardımcı olur.

Stratejimiz:

Stratejimiz, bilime dayalı yenilikler yoluyla hastalar için daha iyi tedavi sonuçları sağlamaktır. Sağlık hizmetlerinin büyüyen alanlarında lider olmayı hedefliyoruz.

Yönetim Kadromuz:

Giderek daha zorlayıcı hale gelen sağlık hizmetleri alanı bağlamında kültürümüzü pekiştiriyor, becerilerimizi güçlendiriyor ve yetenekli liderlerle çeşitliliğe sahip bir işgücü inşa ediyoruz.

Şirketimizin Tarihçesi: 

1996 yılında Ciba-Geigy ile Sandoz’un birleşmesiyle Novartis adını alan şirketimiz 200 yılı aşkın zengin bir geçmişe sahiptir.

Çalışma Yöntemi

Bilimsel araştırmalar Novartis’in yenilik üretme çabalarının esas gücüdür. Araştırmacılarımız bilimin sınırlarını zorlamak, hastalıklar hakkında sahip olduğumuz bilgileri genişletmek ve hastalar için önemli yararlar sunan yeni ürünler geliştirmek için çalışmaktadır. Kusurlu moleküler yolaklara ve karşılanmamış tıbbi ihtiyacın en yüksek düzeyde olduğu ve bu ihtiyaçlara yanıt vermek için gerekli bilimsel araçların erişilebilir olduğuna inandığımız tedavi alanlarına odaklanıyoruz.

Araştırma ve geliştirme ekiplerimiz, yeni ve daha iyi ilaçları mümkün olan en çabuk şekilde hastalara sunmak için çalışmaktadır. Bu çabalar, potansiyel yeni ilaçların tespit edildiği bir keşif aşamasını içermektedir. Hastalarla yürütülen küçük klinik çalışmalar yoluyla kavram kanıtı oluşturulmakta ve bunun ardından ilaç klinik geliştirme aşamasında daha çok hasta üzerinde araştırılmaktadır.

Novartis, hastaya odaklanarak ve bilimi takip ederek, kanserden dejeneratif hastalıklara kadar çok farklı sağlık sorunları için yenilikçi tedaviler keşfetmiştir. Bu yaklaşım sayesinde Novartis, endüstrinin en güçlü ve üretken araştırma portföylerinden birine sahiptir. Halen 200’ün üzerinde araştırma ve geliştirme projemiz devam etmektedir.